top of page

Öğrencilerimin yorumları ve mesajlarınız

English with Sera

"İnsanların kendi bilgi birikimi ve yetenekleri çalışmalarında iz bırakır. Seranın podcast’ları, sayfası ve çalışmalarında bu izleri kolaylıkla görebiliyorsunuz. Gerçekten çok faydalı ve konuşmalarınızda kullandığınızda fark yaratacak olan püf noktalarla dolu. Eğitmenliğini ise size şu şekilde özetleyebilirim, öğretmenim olduğu için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. O kadar iyi bir öğretmen ki ve buna ek olarak dile hakimiyeti, sohbetinin güzelliği ve çeşitliliği sayesinde derslerin nasıl akıp gittiğini ben kavrayamıyorum. Size gösterdiği yollar, ders işleyiş tarzı ve dilin her alanında sizi geliştirecek konulara değinmesi sizin tam anlamıyla dile hakim olmanızı sağlıyor. Serayı herkese gözü kapalı bir şekilde tavsiye ederim. :)"

-Büşra, Malzeme Mühendisi

English with Sera

"Sera'yı ilk olarak Spotify'daki podcastleri aracılığıya tanıdım ve sonrasında kendisiyle iletişime geçerek birlikte çalışma fırsatı buldum.
Derslerden beklentim ve kendimi geliştirmek istediğim alanları görüştükten sonra, çok yönlü bir plan hazırlayarak çalışmaya başladık.
Yaklaşık 3 aydır birlikte çalışıyoruz ve derslere başladığımız günden bugüne yaptığımız vocabulary, writing, reading, listening çalışmalarımızın ve paylaştığı ek kaynakların hem günlük hem de profesyonel hayatıma ciddi katkısı olduğunu söyleyebilirim (Olmaya da devam ediyor 😊)Ayrıca Sera öğrencisini cesaretlendiren, motive eden ve takipçi gerçek bir eğitmen. Her dersimizi heyecanla bekliyorum 😊”

-Derya, Senior HR Consultant

English with Sera

"Sera Hocam, pozitif yaklaşımıyla ve yenilikçi öğretme teknikleriyle dersleri son derece zevkli kılıyor. Gerek bilgi birikimi gerekse de aktarım yeteneğinin bu derece yüksek oluşu, bana her ders sonunda “iyi ki Sera Hoca’dan ders alıyorum”dedirtiyor. Ders aldığım süre boyunca konuşma pratiğimde ve yazma konusunda önemli aşamalar kaydettim. İngilizce ders almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla Sera Hocam’ı tavsiye edebilirim."

-Selin, Avukat

269750196_3189533137929531_2970910986320326345_n_edited.jpg

"Global bir şirkette çalıştığım için neredeyse tüm yazışmalarımda İngilizce kullanmak zorundaydım. Zorundaydım diyorum çünkü benim için yıllardır üstesinden gelemediğim, günden güne büyüyen bir kaos gibiydi mail/rapor yazmak. Yakın geçmişte dil kurslarına da gittim, özel dersler de aldım ancak doğru kelime ve bağlaç kullanımı, cümlede anlam bütünlüğünü yakaladığıma inanmak, çeviri programlarından faydalanmama rağmen, çok vaktimi alıyordu.Podcastlerini severek takip ederken, Writing Workshop düzenlediğini gördüm ve kayıt oldum. Etkisini bu kadar çabuk göreceğimi hiç düşünmemiştim. Yoğun iş temposu sebebiyle dersleri tekrar edemesem de, ders içeriğin ve aktardığın nüanslar yazma yeteneğime sihirli bir değnek gibi dokundu. Hem kimseler bilmesin, hem herkes öğrensin istiyorum seni.Öğretmeye olan tutkun hiç bitmesin.İyi ki varsın ❤️"

-Ayşenur, Kimya Mühendisi

English with Sera

"Sera’yi once Instagramdan sonra podcastlerden tanıdım .Ingilizce, öncesinde benim için hep temel kurallardan ibaretti fakat Sera’yla çalışmaya başladıktan sonra İngilizce'yi çekinmeden konuşmaya başlamak benim en büyük artım oldu. Yönlendirmeleri ve ipuçlarıyla kısa zamanda çok yol katettim ve en önemlisi hata yapsanız bile asla cesaretinizi kırmaması ve kendinizi, yapacağınıza inandırması :)"

-İpek, Bankacı

WhatsApp Image 2021-11-12 at 11.08_edited.jpg

"Kısa bir süre önce ingilizcemi geliştirmeye karar verdiğimde tesadüfen instagramdan Serayla tanıştım. İnstagram içeriğini ve aktardığı bilgileri çok beğeniyordum. Sonrasında podcastlerini de büyük bir zevkle dinlemeye başlayınca özel ders almak istedim. Enerjisi ve öğretim tekniği size ingilizceyi öğrenme hevesi kazandırıyor. ingilizceyi sadece ders olmaktan uzakta tutan, yaşantınızın içine katmaya çalışan bir öğretme sistemi var. Dersten çok kendime ayırdığım zaman olarak görüyorum. Böylece ödev olan bir şeyi  sosyal etkinlik gibi yapıyorum ve büyük bir zevk alıyorum. Şuan çalışmaya başlayalı yaklaşık 3 ay olacak ve speaking yaparken artık daha az düşünür oldum ve kelime haznem arttı. Writingde  kullandığım kelime sayım arttı ve kullanış biçimim değişti. Kendimdeki motivasyon ve ilerlemeyi  rahat bir şekilde farkedebiliyorum. Herkesin gönül rahatlığıyla derslerine girebileceği ve sıkılmadan ingilizce öğrenebileceğine çok eminim. Serayla denk geldiğim ve bu süreçte gelişememe çok büyük katkısı olduğu için çok şanslıyım. Çok teşekkürler Sera ☺️♥️🙏🏻"

-Buse, Endüstri Mühendisi

Unknown_edited_edited.jpg

"Sera’yı ilk olarak instagram hesabı ile tanıdım. Ve yaklaşık 3 aydır beraber ingilizce konuşma ve iş ingilizcesi ağırlıklı çalışıyoruz. Ve her defasında keşke daha önce tanışsaydık diyorum. :)

Yoğun iş tempoma rağmen derslerimizin olduğu günleri iple çekiyorum. Kendine has öğretme teknikleri ve enerjisi ile her dersimiz oldukça keyifli ve dolu dolu ilerliyor. 3 ay boyunca özellikle konuşma pratiğimde üstüne çok şey kattığımızı düşünüyorum.

Öğrencilerine vermiş olduğu önem, titizlik gerçekten çok çok fazla. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Ben kendisiyle tanışmış olduğum için ve çalışma şansı bulduğum için çok mutluyum. :)"

-Selin, Bütçe ve Raporlama Uzmanı

IMG_9109.JPG

"Sera hocam hakkında söyleyecek çok güzel şeyim var; hoşgörüsü, tatlı dili, samimiyeti.. Ancak bence en önemlisi profesyonelliği. Karşısındakinin tam olarak neye ihtiyacının olduğunu anlayıp ona göre yol göstermesi, anlatması.. İngilizcede altyapım vardı ancak grammer, tenseler, temel kurallar, speaking benim için koca bir siyahtı, bilinmezlikti. Sera hocam o karmaşıkları çok güzel bir şekilde çözmemi sağladı ve çözmeye de devam ediyoruz. Beraber 2 ay writing çalıştıktan sonra 3. ayda speaking’e geçtik. İşim sebebiyle her gün ingilizce mailleşiyorum, artık mailleri yazarken çeviriye ihtiyaç duymuyorum✨ Ve eğer seçeneğim varsa mail yerine direkt arayıp ingilizce konuşmayı tercih ediyorum. Eskiden aramaktan kaçıp her işimi maille halletmeye çalışırdım. Bana özgüven kazandırdığı ve düğümlerimi çözmeme yardım ettiği için kendisine gönülden teşekkür ederim🌿İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes Sera hocamla bir kez tanışmalı! "

-Miray, SAP Consultant

image_6483441_edited_edited.jpg

"İngilizce seviyemi ( konuşma ve yazma ) arttırmak ve IELTS sınavına hazırlanmak için arayışta olduğum bir dönem de ilk kez instagram sayesinde keşfettiğim Sera hoca ile  yaklaşık 6-7 ay süren bir öğretici,keyifli bir eğitimimiz oldu. Ders sırasında ya da sonrasında  inanılmaz rahat iletişim kurabileceğiniz, sizi sürekli dersin içinde aktif tutan ve tekdüze bir eğitim anlayışından oldukça uzak bir dil eğitim veriyor. Genel ingilizce de bol bol ingilizce konuşmaya olanak tanıyıp hata yapmama izin vermesi, direkt düzeltilmediğimden zamanla konuşurken kendi hatamı fark edebilmek bana İngilizce konuşmayı çok sevdirdi.

Ayrıca konuşma konularımız genellikle gündelik olaylarla ilgili olduğundan ve Sera hocanın enerjisi hep çok yüksek olduğu için size bir ders gibi gelmiyor ve keyif alıyorsunuz.

Yazma pratikleri de genel de ödev olarak oluyordu ve Sera hocanın ne kadar geliştiğimi göstermesi derse karşı olan motivasyonumu kaybetmeden istekle ilerlememe çok yardımcı oldu. Ielts için gerçekten ama gerçekten Sera hocam oldukça donanımlı ve Ielts‘ i basite indirgeyerek ve gerekli materyalleri ve püf noktaları paylaşarak sınava yönelik kalıcı bir öğrenme sağlıyor. Hem dile karşı olan özgüvenimi hem de dili anlayıp konuşup yazabilmemi sağladığı için tekrar çok teşekkür ederim.

 İyi ki Sera hocayı keşfetmişim , iyi ki varsınız :)"

-Selin, Avukat

English with Sera

"Englishwithsera ile Speaking dersleri aldım ve harika bir gelişme gösterdim İngilizce için 🥰 En başta canım Sera Hocam sayesinde kendimi çok rahat hissettim ve bu da İngilizce konuşmamda bana özgüven sağladı.Hocamın da eksik olmayan destekleri ile günden güne daha akıcı konuşmaya başladım ve eksiklerimi düzeltirken yeni şeyler öğrenmeye de devam ettim. Speaking Club derslerinde ise topluluk sayıları çok yerindeydi ve herkes bir eğitimden ziyade sohbet havasındaydı. Sera hocam sayesinde çok yol aldığımı düşünüyorum ve herkese çok çok tavsiye ediyorum. Kendisinin güler yüzü, destekleyici tavrı, karşılıklı istek ve eksikliklere göre ilerleyişi ve en güzeli de bunu doğal ve eğlenceli hale getirmesiyle deneyimlediğim en güzel şeydi.🌺"

-İrem, Kalite Kontrol Sorumlusu

English with Sera

"Sera ile birlikte 4 aydır çalışıyorum. Writing dersleri sayesinde iş hayatında kullandığım yazışmalarda büyük ölçüde ilerleme kaydettim. Speaking club ise, sanki ders değil her hafta kendime ayırdığım bir keyif anı gibi oluyor. Dersler hem keyifle ilerliyor hem de kelime bilgim artıyor. Hangi seviyede olursanız olun, mutlaka denemelisiniz. Sera ile birlikte çalışarak İngilizce’ye ayırdığınız vakit, diğer tüm öğrenim türlerinden farklı olacak ve sanki eğitim almıyor bir hobinize vakit ayırıyor gibi hissedeceksiniz. Bunun sonucunda İngilizce konuşurken çekiniyor olmak yerine, özgüvenle kendinizi ifade ediyor olmak en büyük kazancınız olacak."

-Buşra, Yüksek Ziraat Mühendisi

English with Sera

"İşte sosyal medyanın bana kazandırdığı en güzel bağlantı ve arkadaşlık! @englishwithsera ile tesadüfen karşılaştım ve ne kaybederim diyerek grup derslerine katılmaya karar verdim. Kısaca ne kazandığımdan bahsetmek istiyorum; Kelime haznemi ve akıcılığımı geliştirmekle kalmadım tabi ki... Gastronomi, sanat, film, yönetmenler ve kitaplar üzerine yaptığımız sohbetler ile edindiğim yeni bilgiler hayatıma dahil oldu. Salı akşamları derslere her seferinde yorgun argın katılıp 1 buçuk saatin sonunda neşe ve enerji yüklemesiyle ayrıldım. Bununla da kalmadı süper tatlı bir arkadaş sahibi oldum. Yaklaşık 3 ay boyunca haftada 1 kez katıldığım bu grup dersleri, global bir şirketin genel müdürü ile gerçekleştirdiğim iş görüşmem sırasında kendimi tamamen hazırlıksız olmama ramen kendimden emin bir şekilde İngilizce konuşurken buldum. Ve o an: içimden Sera’ya ve kendime büyük bir teşekkür ettim." 

-Çisil, Halkla İlişkiler ve Pazarlama Müdürü

English with Sera

"Yaklaşık 5 ay önce, tam da Ingilizce konuşma konusunda bir şeyler yapmam lazım dediğim noktada denk geldiğim sera hocamın speaking dersleri, benim büyük kurtarıcım oldu. Bir ortamda Ingilizce konuşulması gerektiğinde hep bir köşeye sinip kaçıyordum ama aldığım dersler sayesinde özgüvenim yerine geldi. Ingilizce konuşma kabiliyetimi, geniş kapsamlı konular üzerinden konuşabildiğimiz derslerimiz sayesinde geliştirdim. Beni “ingilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum” sancısından kurtaran hocama bolca teşekkürler ve sevgiler."

-Maria, Seramik Sanatçısı & Model

English with Sera

"Arkadaşım aracılığıyla Instagram üzerinden tanıdım ilk olarak Sera Hocam'ı. Daha sonra Speaking grup dersine katılma kararı aldım. Henüz yaklaşık 3 aydır katılmama rağmen artık rahatlıkla "İngilizce konuşuyorum" diyebiliyorum. Bariyerleri birer birer aştım. Her haftaki dersi sabırsızlıkla bekliyorum. İlk dersten itibaren Sera'nın enerjisi, motivasyonu ve samimiyeti sayesinde derslere bağlandım.  Düşünen herkese gönül rahatlığıyla öneriyorum.“

-Mustafa, Avukat

bottom of page