top of page
FullSizeRender.jpeg

Merhaba, ben Sera.

Dil öğrenmeye ve öğretmeye tutku duyan, hayalini gerçekleştirmiş, sevdiği işi yapan nadir insanlardan biriyim.

 

19 Mayıs 1992 yılında İzmir’de doğdum. İzmir Anadolu Öğretmen Lisesi ve Ege Üniversitesi Matematik bölümlerinden mezun oldum. Okulu bitirdikten hemen sonra Fransa’ya gittim, orada bir lisede İngilizce derslerini asiste ettim. Bu tecrübe hayatımı değiştirdi;  hayatımı dil öğretme üzerine kurmak istediğime karar verdim. Ancak Türkiye’ye döndüğümde bir türlü cesaret edip kendi işimi yapamadım, bu yüzden kurumsal hayata atıldım. Kurumsal hayata saplandıkça, kopmamın ne kadar zor olacağını anlayıp beş yıl sonra hayatımın en radikal kararını verdim.

 

İşten ayrıldım, uluslararası geçerliliği olan, dünyanın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilmeyi sağlayan TESOL programına kayıt oldum. Eğitimimi tamamlayıp üstün başarıyla mezun olarak sertifikamı aldım. Aynı zamanda 10 yıl sonra tekrar üniversite sınavına girerek İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü kazandım.

 

Şimdi ise online İngilizce dersleri, konuşma kulüpleri, writing workshopları ve grup dersleri düzenliyor, İngilizce bilgilerimi paylaşıyorum. Derslerin yansıra 2021 Ocak ayından beri Spotify ve Apple podcast üzerinden ücretsiz dinleyebileceğiniz podcastler yayınlıyorum. Podcastlerin şimdiye kadar 250 bin indirilmeyi aşması bana büyük bir mutluluk veriyor. Bir yandan okula devam ediyorum ve uzun vadede amacım her iki dili de birleştirerek dilbilimi üzerinde çalışmalar yapmak.

 

Yabancı dil benim için her zaman bir tutkuydu. Bir dili sıfırdan öğrenmenin nasıl bir şey olduğunu ve hangi zorluklarla karşılaşabileceğinizi çok iyi biliyorum. İngilizceyi günlük hayata uyarlayarak, daha hızlı ve pratik yollarla geliştirmenizi sağlayacak püf noktaları paylaşmak için buradayım.

 

Ve elbette, daha özgüvenli İngilizce konuşmanızı sağlamak için.

bottom of page